18 listopada 2016 jg 0Comment

Wyroby klinkierowe to jedna z najbardziej popularnych form ozdoby elewacji, lecz równocześnie nadają się idealnie jako wykończenie wnętrza, niezależnie od właścicieli, ceniących sobie ponadczasową elegancję lub nowoczesność. Na rynku można zauważyć coraz więcej elementów powstałych z klinkieru oraz firm, które dysponują takim asortymentem.

Oto jakie rodzaje wyrobów klinkierowych nadają się do wnętrz:

  • Płytki klinkierowe

Zaletą tych wyrobów jest to, że mają bardzo wiele różnych wzorów, są ponadto łatwe do utrzymania w czystości, do tego wyglądają efektownie. Płytki klinkierowe doskonale wpisują się w każdy styl.

  • Cegła klinkierowa

Cegły na ścianie w pomieszczeniu to klasyczny pomysł zaczerpnięty ze starych industrialnych wnętrz. Cegła klinkierowa jest ozdobą samą w sobie. Doskonale komponuje się z każdym wnętrzem, tworząc niepowtarzalne zjawisko. Cegła dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwala na wybór odpowiedniego modelu do potrzeb i oczekiwań klienta.

  • Płytki elewacyjne

Nie trzeba od razu stawiać murowanego domu, aby wyglądał on jak murowany. Znacznie łatwiej postawić na płytki elewacyjne w kształcie cegiełek, co daje atrakcyjny, i łatwy do utrzymania w czystości efekt. Jednak zanim zdecydujemy się na płytki klinkierowe, należy wziąć pod uwagę fakt, iż cała budowa musi być przystosowana do tego typu elewacji.

  • Schody klinkierowe

Schody wyłożone klinkierem to sposób na mocne, wytrzymałe i nietracące przez wiele lat swoich właściwości i urody wejście do domu. To także coraz bardziej popularna propozycja we wnętrzach domów. Łagodne wykończenie brzegów sprawia, że schody są bezpieczne w użytkowaniu, zmniejszając ryzyko potknięcia się.

Elementy wykonane z klinkieru sprawdzą się zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym. Właściwe dopasowanie ich do całości aranżacji zadziwi swoim wyglądem i nada charakteru wnętrzom.

Dodaj komentarz