23 listopada 2016 jg 0Comment

Zadbane akwaria z rybami mogą stać się atrakcyjną ozdobą domu. Wielu jest miłośników, którzy hodują rybki oraz rośliny wodne. Tylko zaangażowanie i miłość do nich pozwoli na osiągnięcie imponujących efektów. Niektórzy posiadają w swoich mieszkaniach duże akwaria, w których latami hodują przepiękne okazy ryb i roślin pochodzących z różnych zakątków świata, które nieraz dochodzą do imponujących rozmiarów.

Rodzaje szkła z których wykonane są akwaria
Akwaria optiwhite są wykonane z krystalicznie przezroczystego szkła optiwhite, które sprawia, że akwarium jest prawie niewidoczne, a dostrzegana jest tylko tafla wody. Kolory ryb i roślin są wyjątkowo wyraźne i jaskrawe.
Tradycyjne akwaria zbudowane są ze szkła float, które ma niebiesko- zielone zabarwienie. Zamiennikiem tego rodzaju szkła jest guardian, który ma jaśniejszą barwę. Nie widać jednak większej różnicy między tymi rodzajami szkła. Oba rodzaje dają delikatny pryzmat zielonkawego koloru, przez co akwarium nie wygląda już tak nieskazitelnie.
Super Cristal to nowe szkło, które charakteryzuje się najwyższą przejrzystością. Jest wykorzystywane przy akwariach wystawowych czy tez konkursowych.

Przeznaczenie akwariów.
Akwaria ogólne – żyją w nich różne gatunki ryb i roślin o zbliżonych wymaganiach w stosunku do wody, temperatury i światła.
Akwaria środowiskowe – biotopowe. Tutaj hodowcy starają się stworzyć naturalne środowisko wodne dla ryb, które żyją w jeziorach, rzekach.

Akwarium hodowlane ukierunkowane jest przede wszystkim na rozmnażanie ryb. Są to zazwyczaj niskie akwaria do 25 cm, wykonane ze szkła. Musi być tutaj odpowiednie naświetlenie i ogrzewanie.

Dodaj komentarz