26 listopada 2016 jg 0Comment

W Polsce większość ludzi jeździ autami używanymi, starszymi niż dziesięć lat. Niedługo od tych aut być może będzie wprowadzony podatek. Nic dziwnego, że rośnie liczba osób, których interesuje złomowanie samochodów. Wybór odpowiedniego auto złomu wymaga jednak zastanowienia. Na rynku, bowiem często natykamy się na oszustów i krętaczy, którzy nie wiele mają wspólnego z profesjonalizmem. Po kilku dniach od sprzedaży orientujemy się, że padliśmy ofiarą intrygi i oszustwa. Jak temu zapobiec? O tym wszystkim przeczytacie niżej.

Wybór auto złomu?

W Polsce wyrejestrować można auto idące na złom. Jednakże należy to zrobić w miejscu, które ma odpowiednie ku temu uprawnienia. Wielu ludzi posiadających stare auta, które nie nadają się już do użytku, jest zdesperowanych. Wobec tego wolą na przykład rozebrać auto na części, a następnie sprzedać je prywatnym osobom. W ten sposób zamykają sobie drogę do poprawnego wyrejestrowania auta. Złomowanie samochodów nie powinno się również odbywać na zasadzie odsprzedaży za symboliczną kwotę osobie prywatnej. Bywa nawet i tak, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nakłada na byłego właściciela karę z tytułu niemożności ściągnięcia składek od nowego właściciela. Zatem zanim zdecydujemy się na złomowanie aut, warto zasięgnąć opinii na temat miejsc, gdzie możemy to zrobić. Fora internetowe czy blogi to tutaj księga wiedzy, dzięki której uzyskamy niezbędne informacje na temat poszczególnych firm.

Potrzebne dokumenty

Ostatnim krokiem są dokumenty wieńczące złomowanie aut. Potrzebujemy: dowodu rejestracyjnego pojazdu, kartę pojazdu lub dokument poświadczający, oraz dokumentu tożsamości. Bez tego nic nie załatwimy zgodnie z prawem. Przed podjęciem decyzji o sprzedaży, najlepiej zgromadzić wszystko i mieć pod ręką, żeby później nie było z tym problemu.

Dodaj komentarz