23 listopada 2017 jg 0Comment

Remont zrobiony, rolety też już wybrane i zamontowane. Niestety nie działają, jak powinny i krzywo się zwijają. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jakie są przyczyny krzywego zwijania się rolety?

Najczęstszą przyczyną tego, że tkanina nie zwija się równomiernie jest jej złe zamontowanie. Osłona zawsze musi być ustawiona w poziomie. Rolety okienne mogą zwijać się także dlatego, że posiadają wady fabryczne. Czasami się zdarza, że winę za to ponosi producent, który krzywo przykleja materiał do rurki służącej do jego nawijania. Nie jest to jednak problemem, gdyż można taką roletę wymienić lub uzyskać zwrot pieniędzy.

Istotną rolę odgrywają pomiary

Przede wszystkim, aby roleta na okna ładnie się układała i zwijała idealnie prosto, musi zostać dobrze zamontowana. Dotyczy to zarówno rolet wolnowiszących, które są przytwierdzane do sufitu lub ścian, jak również rolet w kasecie, które montuje się bezpośrednio w oknie.
Za pomocą kleju czy wkrętów osłony w kasetach mocuje się do listew przyszybowych lub ram okiennych. Kasetę należy ustawić poziomo do okna. Jeżeli nie zrobimy tego dokładnie, to w efekcie roleta będzie się krzywo zwijała. Nie możemy sobie pozwolić na żadne krzywizny!

Najlepiej w tym celu użyć poziomicy. Starsze okna mogą opaść w ścianę i dlatego nie zawsze się da poziomo ustawić mechanizm „na oko”. Zasada ta jest także stosowana przy montowaniu roletek mini na haczykach. Tutaj także, jeżeli krzywo powiesimy osłonkę, to w efekcie tkanina także będzie się zwijała. Ale w tym przypadku osłonkę jest łatwo poprawić.
Natomiast dużo trudniejsze do poprawienia będzie krzywe przykręcenie kasety do ramy okiennej, dlatego powinno się to robić bardzo dokładnie i zachować ostrożność.

Dokładnie oglądnij roletę

Nasza roleta może także krzywo się zwijać dlatego, że posiada wadę fabryczną. Dlatego zanim zamontujemy roletę, dokładnie ją obejrzyjmy oraz sprawdźmy jej jakość. W tym celu należy kilka razy zwinąć i rozwinąć materiał, aby sprawdzić, czy układa się on równomiernie. Gdy zostanie to zauważone już w sklepie, roletę można zamienić na inną.

Podsumowanie

Krzywo zwijający się materiał nie wygląda estetycznie, a także nie zapewnia ochrony przed promieniami słonecznymi. Powstają prześwity, które spowodują, że roleta nie będzie ochraniała nas przed spojrzeniami z zewnątrz. Źle zamontowany materiał także szybciej się przetrze w miejscu, gdzie stykać się będzie z koralikami, służącymi do zwijania rolety. Więcej informacji i ciekawostek na temat rolet znajdziecie na blogu sklepu internetowego rollcenter.pl.

Dodaj komentarz