27 grudnia 2017 jg 0Comment

O ile założenie sklepu internetowego pociąga za sobą oczywiste koszty, na które każda osoba rozpoczynająca działalność jest gotowa, wątpliwa pozostaje kwestia dalszych opłat związanych z prowadzeniem biznesu online. Ile kosztuje prowadzenie internetowej działalności i czy możliwe jest, by miesięczne opłaty nie przekroczyły 100 zł?

Koszty jednorazowe

Koszty jednorazowe to te związane z samym uruchomieniem sklepu internetowego. W ich skład wchodzą takie kwestie jak zakup skryptu sklepu, projekt logotypu, oprogramowanie grafiki, wprowadzenie startowych danych do produktu. Na rynku dostępnych jest jednak również wiele ofert tak zwanych gotowych sklepów internetowych, w których skład wchodzi pakiet grafik, opłaty za oprogramowanie sklepu, certyfikat bezpieczeństwa, regulamin sklepu czy wiele innych funkcji. Takie rozwiązanie zazwyczaj okazuje się bardziej atrakcyjne.

Miesięczne opłaty

O ile jednak każdy przedsiębiorca gotowy jest na poniesienie kilkutysięcznych kosztów związanych z samym założeniem działalności, nie każdy wie, jakich opłat spodziewać się za abonament, gdy sklep zacznie już funkcjonować. Jak każdy biznes sklep internetowy również generuje stałe miesięczne koszty. Takie wydatki można podzielić na koszty stałe, czyli opłaty za biuro, dostawcę internetu, serwer obsługujący sklep czy oprogramowanie, a także roczny koszt domeny. Osobną kwestią są koszty operacyjne, które po części można wyeliminować, zajmując się nimi samodzielnie.

Koszt miesięczny poniżej 100 zł

Dzięki skorzystaniu z usług oferowanych przez specjalistyczne serwisy możliwe jest prowadzenie sklepu przy naprawdę niewielkich kosztach. Platformy takie jak Sky-shop.pl oferują oprogramowanie sklepu internetowego przeznaczone dla większości sklepów e-commerce, jest to wydatek 99 zł miesięcznie. W takiej cenie mamy pakiet Basic, który obejmuje wszystkie podstawowe funkcje, co sprawia, że każdy ma szansę na tani sklep internetowy, z wygodną obsługą i wszystkimi niezbędnymi integracjami. Podstawowa oferta obejmuje aż 15 tysięcy produktów, szablon sklepu RWD, jak również hosting sklepu i domeny, prowadzenie dwóch skrzynek e-mail czy możliwość wykonywania płatności online. Ponadto sklep internetowy na abonament Sky-Shop oferuje pakiet korzyści, darmowe przeniesienie do sklepu, jak również bezpłatne wsparcie techniczne, prowadzenie miniksięgowości limit 2000 wysyłek miesięcznych newsletter oraz integrację dwukierunkową Allegro.

Dodaj komentarz