21 marca 2018 jg 0Comment

Ciekawy plener ślubny to podstawa do zrobienia wyjątkowej sesji. Dzięki pięknym zdjęciom możliwe będzie upamiętnienie tego niezwykle ważnego dnia i przypominanie sobie go w dowolnym momencie. Na szczęście w Polsce nie brakuje miejsc znanych z malowniczych krajobrazów, dzięki czemu każda para znajdzie coś dla siebie. Park, las, zamkowe ruiny czy też może wodne klimaty? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Często fotograf ślubny proponuje miejsca na sesję ślubną plenerową warto więc skorzystać z jego propozycji i doświadczenia.

Sesja ślubna w plenerze – na jakie miejsce się zdecydować?

Z całą pewnością wiele par decyduje się na wykonanie sesji ślubnej w parku. Miejski park jest w zasięgu ręki niemalże każdego i spełnia on wymogi sztuki fotograficznej, dlatego też stał się jednym z najpopularniejszych miejsc, jeśli chodzi o sesję ślubną plenerową. Dużo zieleni, dobre oświetlenie i nastrojowy klimat to coś, czego można spodziewać się po sesji plenerowej w parku. Inną opcją jest sesja ślubna plenerowa w lesie czy też na polanie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być także plener ślubny nad wodą. Wszelkiego typu zbiorniki wodne typu jeziora i stawy stanowią piękne tło. Bardzo dużą popularnością cieszą się również sesje plenerowe w ruinach zamków. Jest to polecane rozwiązanie szczególnie parom preferujących romantyczne klimaty. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać, robiąc zdjęcia ślubne w wyrwie po oknie, na zamkowym placu czy też na balkonie. Jak księżniczka czy książę można poczuć się podczas sesji ślubnej w odrestaurowanym i zadbanym zamku lub pałacu. Godnymi polecenia plenerami ślubnymi w Polsce są zamek w Mosznej i Baranowie Sandomierskim oraz pałac w Klecewie, Pszczynie czy w Pławniowicach.

Chociaż w Polsce nie brakuje przepięknych miejsc na sesję ślubną w plenerze, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w albumie ślubnym znalazły się również zdjęcia z bardziej egzotycznych krajów. Romantyczna Francja, gorący Egipt a może azjatyckie klimaty? Obecnie mamy spore możliwości, jeśli chodzi o wybór pleneru ślubnego. Oczywiście taka sesja ze względu na koszty wycieczki jest droższa, ale uzyskane efekty niesamowite. Można także udać się do parku rozrywki – do wesołego miasteczka, ogrodu zoologicznego czy też do zagrody dinozaurów.

Podczas sesji ślubnej jak i w dniu zaślubin ważne jest jakiego fotografa ślubny wybraliśmy. Powinien on mieć przynajmniej kilkuletnie doświadczenie oraz znać się na swojej pracy. Na terenie Krakowa i okolic piękne zdjęcia wykonuje jedrakphoto.com.

Dodaj komentarz