31 października 2016 jg 0Comment

Rynek serwisów hostingowych wypełniony jest usługami w różnych cenach i o różnej jakości. Bardzo trudnym zadaniem jest wybranie odpowiedniej firmy dostarczającej hosting na szybkich serwerach w dobrej cenie i bez limitu danych. Pierwszym etapem powinno być zweryfikowanie rynku i określenie jakie opcje są dostępne. Po sprawdzeniu jakie możliwości mamy do wyboru należy przejść do ich analizy. Świadomy wybór jest znacznie częściej trafiony, gdyż znamy wszystkie za i przeciw.

Darmowy hosting stron internetowych

Darmowe serwisy hostingowe są łatwo dostępne. Firm oferujących tego typu usługi jest bardzo dużo jednak posiadają one wiele ograniczeń. Limit danych jest pierwszym ograniczeniem darmowych hostingów. W przypadku wzmożonego ruchu na stronie serwis może ulec przeciążeniu i wstrzymać dostęp do strony internetowej. W przypadku zastosowania komercyjnego strony taka sytuacja jest niedopuszczalna, użytkownicy którzy spotkają się z komunikatem tego typu mogą więcej nie wejść na stronę. Reklamy na darmowych serwisach to kolejny problematyczny aspekt tego rozwiązania. Nikt nie chce na swojej stronie reklam, szczególnie że są to reklamy, na których treść nie mamy wpływu.

Progreso – najszybsze serwery z dyskami SSD

Nowoczesne technologie wchodzą do firm hostingowych. Zastosowanie dysków SSD do przechowywania danych otwiera nowe możliwości przed użytkownikami. Odczyt danych przebiega znacznie szybciej, strona również przyspiesza. Daje to świetny efekt dla jakości użytkowania witryny przez użytkowników. Wszystko działa szybciej i płynniej – pozostawia do miłe wspomnienie u potencjalnego klienta. Dzięki dobrze działającej stronie internetowej poprawia się konwersja wejść na skorzystanie z usług bądź zakup produktów oferowanych pod tym konkretnym adresem URL.

Hosting na serwerach przechowujących dane na tradycyjnych dyskach talerzowych

Profesjonalny płatny hosting jednak oparty o technologię z poprzedniej dekady. Nie można odmówić mu stabilności i konkurencyjnej ceny jednak szybkość działania pozostawia wiele do życzenia, szczególnie że aktualne trendy budowania stron internetowych nie są skierowane na maksymalną optymalizację ilości wczytywanych danych.

Dodaj komentarz