27 listopada 2016 jg 0Comment

W nowoczesnych wnętrzach przede wszystkim kładzie się nacisk na estetykę i funkcjonalność. Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla domu czy biura będą balustrady ze szkła. Są efektowne i dobrze sprawdzają się w nowoczesnych budowlach. Szkło dodaje lekkości i elegancji.

 

Balustrady szklane wykonywane są z różnych rodzajów szkła. Może to być szkło przeźroczyste, mleczne czy też kolorowe. Można również wyróżnić szkło ekstra białe, które oddaje prawdziwą gamę kolorów, widoki są realistyczne. Niektóre balustrady są podświetlane, dlatego mogą być wielobarwne, bądź po prostu wykonane z kolorowego szkła. Do balustrad wykorzystywane są proste tafle szkła lub szkło gięte, które przyjmuje różne formy. Możemy założyć również szkło mleczne lub ornamentowe, czy zdobione kolorowymi nadrukami, opcji jest wiele, najważniejsze, by całość pasowała do wnętrza. Do elementów dobieramy odpowiednie ukucia do szkła oraz pozostałe elementy balustrady, w zależności od naszych upodobań.

Wykończenie balustrad

Oprócz estetyki, balustrady te powinny być montowane solidnie, by służyły na lata, niezbędne są do tego okucia do szkła, które ładnie komponują się w całość. Wykonywane są ze stali nierdzewnej. Uchwyty do szkła zapewniają statyczność konstrukcji oraz bezpieczeństwo. Balustrady wykonane są z mniejszych lub większych elementów szklanych, każdy z nich połączony jest uchwytami do szkła. Mogą mieć różną wersję: z poręczami ze stali nierdzewnej, z drewna lub bez poręczy.

Dodaj komentarz