15 lutego 2017 jg 0Comment

Czy praca adwokata prawa karnego jest ciężka? Czy jest ona trudna i skomplikowana? Czy może raczej „idzie jak z płatka”? Przekonajmy się sami!

Najważniejsze zadania adwokata prawa karnego

1. Reprezentowanie procesowe podejrzanego przed organami ścigania (dotyczy zarówno organów sądowych jak i skarbowych).

2. Reprezentowanie podejrzanych w sprawach ekstradycyjnych.

3. Sporządzanie dokumentów pełniących rolę opinii prawnych (między innymi zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa).

4. Sporządzanie wniosków, których celem jest wszczęcie trybu warunkowego zwolnienia.

Podsumowując, praca adwokata nie jest prosta, szczególnie gdy wchodzi w grę prawo karne oraz zważywszy na zakres i ciężar prawny postawionych przed nim zadań.

Cechy idealnego adwokata prawa karnego

Profesjonalny adwokat prawo karne musi znać doskonale. Mimo to wiedza z zakresu czynności procesowych nie jest tu jedynym atutem. Adwokat winien posiąść szereg umiejętności, których celem jest wywarcie określonej presji. Bez tego nawet najlepszy adwokat nie poradzi sobie w codziennej pracy.

Mówi się, że adwokat powinien być „wygadany”. W praktyce musi wiedzieć on, jak wyperswadować swoje zdanie drugiej stronie. Szczególnie w kontekście reprezentowania swoich Klientów przed organami ścigania. Dobry adwokat musi wierzyć w swojego Klienta i umieć przekonać do tego Sąd i prokuratora.

Dlaczego jest to aż tak ważne?

Zmanipulowany obrońca nie jest żadnym obrońcą. Dotyczy to również adwokatów.Każdy adwokat prawo karne musi znać i pamiętać.  Dobry adwokat musi być pewny siebie a także swoich umiejętności. Muszą one wystarczyć, by udowodnić niewinność, bądź też maksymalnie zmniejszyć wymiar kary zastosowanej wobec oskarżonego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *