15 lutego 2017 jg 0Comment

Czy praca adwokata prawa karnego jest ciężka? Czy jest ona trudna i skomplikowana? Czy może raczej „idzie jak z płatka”? Przekonajmy się sami!

Najważniejsze zadania adwokata prawa karnego

1. Reprezentowanie procesowe podejrzanego przed organami ścigania (dotyczy zarówno organów sądowych jak i skarbowych).

2. Reprezentowanie podejrzanych w sprawach ekstradycyjnych.

3. Sporządzanie dokumentów pełniących rolę opinii prawnych (między innymi zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa).

4. Sporządzanie wniosków, których celem jest wszczęcie trybu warunkowego zwolnienia.

Podsumowując, praca adwokata nie jest prosta, szczególnie gdy wchodzi w grę prawo karne oraz zważywszy na zakres i ciężar prawny postawionych przed nim zadań.

Cechy idealnego adwokata prawa karnego

Profesjonalny adwokat prawo karne musi znać doskonale. Mimo to wiedza z zakresu czynności procesowych nie jest tu jedynym atutem. Adwokat winien posiąść szereg umiejętności, których celem jest wywarcie określonej presji. Bez tego nawet najlepszy adwokat nie poradzi sobie w codziennej pracy.

Mówi się, że adwokat powinien być „wygadany”. W praktyce musi wiedzieć on, jak wyperswadować swoje zdanie drugiej stronie. Szczególnie w kontekście reprezentowania swoich Klientów przed organami ścigania. Dobry adwokat musi wierzyć w swojego Klienta i umieć przekonać do tego Sąd i prokuratora.

Dlaczego jest to aż tak ważne?

Zmanipulowany obrońca nie jest żadnym obrońcą. Dotyczy to również adwokatów.Każdy adwokat prawo karne musi znać i pamiętać.  Dobry adwokat musi być pewny siebie a także swoich umiejętności. Muszą one wystarczyć, by udowodnić niewinność, bądź też maksymalnie zmniejszyć wymiar kary zastosowanej wobec oskarżonego.

Dodaj komentarz