24 lipca 2017 jg 0Comment

Przedsiębiorcy posiadający swoje firmy muszą przeprowadzać audyt efektywności energetycznej swej siedziby czy zakładu. Audyt ten ma na celu zebranie informacji o aktualnym stanie energetycznym budynku. Czym jest i jak wygląda tego typu audyt?

 

Czym jest audyt efektywności energetycznej?

Według Ustawy o efektywności energetycznej, jest to pewnego rodzaju opracowane lub raport, który zawiera analizę dotyczącą zużycia energii oraz ogólnego stanu obiektu, urządzeń technicznych oraz wszelkich instalacji. Celem raportu jest poprawa efektywności energetycznej wszelkich obiektów, należących do przedsiębiorstwa.

Z czego składa się audyt?

Tego typu audyt składa się z kilku czynności. Przede wszystkim należy przeprowadzić identyfikację źródeł, które generują wszelkie straty energii. Następnie, należy określić poziom odniesienia biorąc pod uwagę rozwiązania technologiczne obecnie panujące w tej dziedzinie. Kolejnym krokiem audytu jest przedstawienie działań, które mają na celu zminimalizowanie strat energii. Ostatnim krokiem jest przedstawienie wskaźników ekonomicznych, za pomocą których można ocenić opłacalność proponowanych przedsięwzięć.

Skutki audytu energetycznego

Jakie są wymierne skutki tego typu audytów? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że audyt efektywności energetycznej powinien być przeprowadzony rzetelnie. Pozwoli to znaleźć słabe punkty obiektów przedsiębiorstwa, a następnie wyeliminować je poprzez działania.

Jeżeli do tego typu audytów podejdzie się z rzetelnością i odpowiednim nastawieniem, można w ciągu kilku audytów znacznie obniżyć poziom strat energetycznych, a co za tym idzie, zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy poprzez zmniejszenie zużywanej energii. W tym celu warto skontaktować się z firmą ceb.com.pl, która wykona dla nas audyt efektywności energetycznej jak również inne potrzebne audyty.

 

Dodaj komentarz